AKTUALNOŚCI

10/10/2011 | kategoria: szkoły językowe
LEKCJE TO ZA MAŁO?

W szkole nie można nauczyć się języka obcego?


Czytaj więcej
30/09/2011 | kategoria: szkoły językowe
Uczestnicy międzynarodowej konferencji przyjęli deklarację ws. znajomości języków

W dwudniowej międzynarodowej konferencji "Kompetencje językowe podstawa sukcesu zawodowego i społecznego w Europie" uczestniczyło blisko 400 osób z państw członkowskich Unii Europejskiej.


Czytaj więcej
02/08/2011 | kategoria: szkoły językowe
POCZEKAJĄ NA ZMIANY

W klasach dwujęzycznych na razie bez nowości.


Czytaj więcej
23/02/2011 | kategoria: szkoły językowe
Nauką języków w Alzheimera

Ucząc się języków, można ustrzec się przed nieuleczalną chorobą.


Czytaj więcej
24/01/2011 | kategoria: szkoły językowe
Pasja będąca zawodem, zawód będący pasją…

Nauczanie języka polskiego jako obcego często staje się przyczyną tego, że to właśnie nauczyciel najwięcej wynosi z zajęć … wiedzę o samym sobie.


Czytaj więcej
04/01/2011 | kategoria: szkoły językowe
Internet jako medium wspomagające edukację Współczesne społeczeństwo jest bez wątpienia społeczeństwem informacyjnym, przyzwyczajonym do stałego napływu wartkiego strumienia danych. Nowe wiadomości – z kraju i świata – wprost nas zalewają. W dobie XXI wieku tempo dostarczania przekazu informacyjnego odbiorcy jest tak duże, a wiadomości do tego stopnia obfitują w szczegóły, że publiczność medialnego spektaklu nie jest wstanie wszystkich komunikatów odebrać, przeanalizować ani tym bardziej zapamiętać.
Czytaj więcej
28/12/2010 | kategoria: szkoły językowe
Lekcja porażka - o niedoskonałościach nauczyciela

Każdy z nas chciałby być nauczycielem-supermenem. Jedynym i niepowtarzalnym pedagogiem, przodownikiem pracy, który przeprowadza nieciekawe lekcje w sposób ciekawy, przekłada język schematów i banałów na rzeczy jedyne w swoim rodzaju. Ma świeże spojrzenie i niewyczerpane pokłady entuzjazmu. Jak wielkie jest zatem nasze rozczarowanie, kiedy zderzamy się czołowo z lekcją porażką.


Czytaj więcej
28/12/2010 | kategoria: szkoły językowe
Ucz się japońskiego i węgierskiego! „Angielski nie jest już językiem obcym” - twierdzą niektórzy, wysyłając swoje dzieci na dodatkowe zajęcia już w przedszkolu, a nawet i wcześniej dbając o ich rozwój w tej dziedzinie. Ten język jest wszechobecny, przenika do mowy potocznej, jego podstawowa znajomość jest wręcz niezbędna, by zrozumieć współczesną kulturę w różnych jej przejawach.
Czytaj więcej
22/12/2010 | kategoria: szkoły językowe
IQ szczęścia nie daje

Część z nas boi się rozwiązać test, który mierzy poziom IQ. Czy rzeczywiście na jego podstawie można określić, w jakim stopniu powiedzie nam się w życiu?


Czytaj więcej
20/12/2010 | kategoria: szkoły językowe
Biblioteki cyfrowe – wiedza w zasięgu ręki W latach 2007-2009 odsetek gospodarstw domowych z szerokopasmowym dostępem do Internetu w Polsce wzrósł z 30% do 51%, a statystyki pokazują, że młodzi ludzie w Polsce (65%) częściej niż ich rówieśnicy w UE (55%) wykorzystują Internet w celu uzupełnienia wiedzy, a także częściej prezentują średni poziom umiejętności obsługi komputera. W związku z tym, że tandem komputer i Internet na stałe zagościł w naszym życiu, niejednokrotnie usprawniając wiele zadań i skracając czas ich realizowania, warto śledzić doniesienia o nowych inicjatywach, które pozwolą nam jeszcze pełniej wykorzystywać możliwości jakie oferuje Internet.
Czytaj więcej
SZUKAJ PLACÓWEK
Placówka:
Miasto:
Województwo:
Rodzaj:
Fraza:
Dla dorosłych:
POLECANA PLACÓWKA
AP Edukacja - Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych, Kraków Śródmieście

Szkoła średnia
Typ szkoły: niepubliczne z uprawnieniami szkoły publicznej

Rozmowa tygodnia

Aktor, wokalista czy zwykły chłopak z Bystrzycy Kłodzkiej? Przeczytaj, co Artut Chamski mówi o występach na scenie, pracy nad płytą i udziale w programie "Jak oni śpiewają"!

Felieton miesiąca

Chusta do noszenia dziecka stałą się modnym tematem, często poruszanym na łamach kolorowej prasy czy mediach familijnych. Noszenie nie jest już synonimem rozpieszczania, stało się wyrazem troski o prawidłowych rozwój dziecka, odpowiadaniem na jego potrzeby.

Opiekunki Siewierz, Szkoły językowe Komorno, Szkoły językowe podkarpackie, Szkoły językowe Murowana Goślina, Szkoły językowe Sucha, Szkoły językowe kujawsko-pomorskie, Szkoły językowe Kończyce-Kolonia, Opiekunki Lisnowo, Szkoły językowe Czeczewo, Szkoły językowe małopolskie, Szkoły językowe Pielgrzymka, Szkoły językowe mazowieckie, Szkoły językowe Łukom, Szkoły językowe pomorskie, Szkoły językowe Będzelin, Szkoły językowe Dąbrowice, Szkoły językowe Okalew, Szkoły językowe Kramarzówka, Szkoły językowe Łopuszno, Szkoły językowe Hrud, Szkoły językowe Pławna, Szkoły językowe Blok Dobryszyce, Opiekunki Chełmża, Szkoły językowe Wola Skarbkowa, Szkoły językowe Wielka Łąka, Szkoły językowe Łukowa, Szkoły językowe Radecznica, Opiekunki Brzeźnica, Opiekunki Pomlewo, Szkoły językowe Orłowo